مراحل تصفیه آب در دستگاه تصفیه آب ولبورن

مراحل تصفیه آب در دستگاه تصفیه آب ولبورن


در این مقاله به معرفی انواع فیلتر و مراحل تصفیه آب در دستگاه تصفیه آب ولبورن میپردازیم .

فیلتر رسوب‌گیر الیافی PP

این فیلتر ذرات معلق موجود در آب نظیر گل‌ولای را تا ابعاد ۱ میکرون از آب جدا می‌کند و از الیاف پلیمری پلی‌پروپیلن ساخته شده است.

فیلتر کربن اکتیو (UDF)

فیلتر کربن از جنس پوست پسته یا نارگیل جهت حذف ترکیبات آلی، رنگ، طعم و بوی نامطبوع آب و همچنین حذف فلزات سنگین و گازهای محلول در آب نظیر کلر را بر عهده دارد.

فیلتر کربن بلاک (CTO)

فیلتر کربن بلاک در راستای تکمیل عملکرد فیلتر مرحله دوم  جهت حذف مواد شیمیایی موجود در آب ، رنگ، بو و طعم نامطبوع استفاده می گردد.

فیلتر ممبران اسمز معکوس (RO)

فیلتر ممبران اسمز معکوس (RO) ذراتی با ابعاد حداقل ۰٫۰۰۰۱ میکرون را از آب حذف می‌کند و قادر است انواع یون‌های چند ظرفیتی و تک ظرفیتی نظیر نمک‌ها و همچنین نیترات و نیتریت را از آب حذف کند. آلودگی‌های باکتریایی نیز توسط این فیلتر از آب حذف می‌شوند.

فیلتر پست کربن

این فیلتر وظیفه تصفیه نهایی آب با دقت بالاتر برای حذف آلودگی‌های آلی باقیمانده احتمالی و نیز اصلاح تغییر احتمالی مزه آب در صورت ذخیره طولانی‌مدت در مخزن ذخیره را بر عهده دارد

فیلتر مینرال

فیلتر مواد معدنی جهت حفظ کردن املاح مورد نیاز بدن از جمله منیزیم ، کلسیم و ….

فیلتر فرا بنفش(UV)

سیستم گندزدای لامپ UV  وظیفه حذف بیش از ٪۹۹ میکروارگانیسم‌های موجود در آب را دارد و عوامل بیماری‌زای مختلفی نظیر انواع کیست‌ها، جلبک‌ها و خزه‌ها، ویروس‌های مختلف، باکتری‌های خطرناک، قارچ‌های سمی و باکتری E.Coli (باکتری عامل بیماری‌های گوارشی و عفونت ادراری) را به‌طور کامل از آب را دارد. این فیلتر در دستگاه ۷ مرحله ای ولبورن موجود است.

 محفظه بازتابنده فیلتر UV از جنس استیل ضدزنگ ساخته شده که در برابر اکسید شدن مقاوم است.

 

 

 

اخبار

فیلتر پست کربنفیلتر رسوب‌گیر الیافی PPفیلتر فرا بنفش(UV)فیلتر کربن اکتیو (UDF)فیلتر کربن بلاک (CTO)فیلتر ممبران اسمز معکوس (RO)فیلتر مینرالمراحل تصفیه آب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *